Filmy zemsta, klasztor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zemsta, klasztor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w latach 70 - tych XIX wieku. Grupa bandytów napada na pociąg wiozący ambasadora japońskiego. Ich łupem pada kosztowny miecz - dar cesarza dla prezydenta. Jeden z samurajów rusza w pościg. Przyłącza się do niego przywódca bandy oszukany przez nieuczciwego wspólnika. Wspólnie przemierzają prerię i tereny zajęte przez Indian...
Solomon zostaje wygnany z klasztoru, gdzie próbował odkupić swoje winy i skryć się przed złem. Tułając się po Anglii spotyka rodzinę purytan, z którą zabiera się w dalszą podróż. Kilka dni później Crowthorntowie zostają zaatakowani przez sługi Malachiego. Po krótkiej walce jedna z córek zostaje porwana, a reszta rodziny zabita. Solomon poprzysięga umierającemu Williamowi, że odnajdzie Meredith i uwolni ją z rąk Malachiego.
Jason Williams spada z dachu, ale zamiast rozbić się o ulicę przenosi się do starożytnych Chin. Co dziwniejsze wkrótce okazuje się, że jest on wybrańcem, który jako jedyny może uwolnić zaklętego Króla Małp i skończyć z rządami Lorda Jade War. Problem w tym, że Jason nie zna kung-fu. Na swojej drodze spotyka jednak dwóch wielkich mistrzów, pod okiem których rozpoczyna trening.


W role dwojga legendarnych wojowników, którzy dla dobra innych wyrzekli się marzeń o własnym szczęściu, wcielili się Chow Yun-Fat (Anna i król) i Michelle Yeoh (Jutro nie umiera nigdy). Film opowiada o trojgu mistrzach wschodnich sztuk walki, którzy zmagają się z przeznaczeniem: dzielnym wojowniku, który nie ma odwagi wyznać miłości ukochanej kobiecie; pięknej adeptce wschodnich sztuk walki, która pod maską opanowania skrywa zadawnione emocje i młodej arystokratce, która porzuca wygodne życie i wybiera wolność u boku wyjętego spod prawa buntownika. Wybory, którym przyjdzie im dokonać w zaskakującym finale, dramatycznie zaważą na całym ich dalszym życiu.

Dekameron

6,8
Film złożony z dziewięciu szkiców na podstawie słynnych sprośnych opowieści Boccaccia. Bohaterami są: młody Sycyljczyk, dwurotnie oszukany, i tak dorabia się fortuny; mężczyzna udaje głucho-niemego w klasztorze osobliwych zakonnic; kobieta musi schować kochanka, gdyż mąż przychodzi wcześniej niż zapowiadał; łajdak okłamuje księdza na łożu śmierci; trzech braci mści się na kochanku siostry; młoda dziewczyna śpi na dachu, czekając na ukochanego; grupa malarzy czeka na natchnienie; ksiądz próbuje uwieść żonę przyjaciela; dwóch przyjaciół zawiera pakt, ażeby poznać co dzieje się po śmierci.
Młody aktor chcąc pomóc uciśnionym ludziom, przebiera się za mnicha z klasztoru Shaolin. Początkowo przestraszeni napastnicy uciekają przed nim, jednak ich szef nie bojąc się umiejętności rzekomego mnicha wyzywa go do walki. Pobity i upokorzony Chao Yen-Cheh postanawia udać się do klasztoru Shaolin, by tam nauczyć się walczyć i tym razem naprawdę pomóc ludziom. Niestety mnisi zamiast szkolenia karzą mu budować i rozbierać rusztowania. Po kilku latach okazuje się jednak, że praca była doskonałym treningiem, a Chao nadył mistrzowskie umiejętności.
Próba odpowiedzenia na pytanie o przyczyny etnicznych i religijnych konfliktów, które miały miejsce po rozpadzie Jugosławii.
Django (Franco Nero) próbuje w klasztornym osamotnieniu zmienić swoje dotychczasowe pełne przemocy życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego córka wpadła w ręce okrótnego El Diablo (Christopher Connelly). Jego banda uprowadza mężczyzn i chłopców do niewolniczej pracy w jego kopalniach srebra. Porwane młode dziewczęta trafiają do domów publicznych. Django wyrusza na ratunek córce, ale on również wpada w zasadzkę bandytów. Gdy jednak udaje mu się uciec oprawcom, już nikt z nich nie może czuć się bezpieczny.
Rodzina Wu-lang zostaje wybita w bitwie pod Jinsha. Z masakry cało wychodzą jedynie piąty i szósty syn, którzy odtąd ścigani są przez zdrajców. Gdy szósty syn wraca do domu ogarnięty szaleństwem, piąty wstępuje do klasztoru by trenować i kiedyś zemścić się na wrogach. Jakiś czas później jego siostra wpada w zasadzkę, a Yang Wu-lang opuszcza mury opactwa by ją uwolnić i dokonać zemsty.
Trzynastoodcinkowy serial telewizyjny, którego scenariusz opiera się na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wyreżyserowany przez Pawła Komorowskiego serial różni się nieco obsadą niektórych ról w stosunku do powstałej w tym samym roku produkcji Jerzego Hoffmana pt. Pan Wołodyjowski. I tak w roli stolnikowej Makowieckiej zobaczymy Barbarę Krafftównę (zamiast Hanki Bielickiej), Ludwika Benoita w roli Luśni (miast Gustawa Lutkiewicza) i przede wszystkim Andrzeja Łapickiego grającego Hasslinga-Ketlinga of Elgin (u Hoffmana rolę tę powierzono Janowi Nowickiemu). Pułkownika Michała Wołodyjowskiego poznajemy w chwili, gdy po śmierci ukochanej zaszywa się on w klasztorze, gdzie planuje na medytacjach spędzić resztę życia. Ale Rzeczypospolita potrzebuje swojej „pierwszej szabli”, wierni przyjaciele, Ketling i Zagłoba postanawiają go stamtąd wydostać. Jak twierdzi sam hetman Sobieski, „bardziej Ojczyźnie jego szabla niż jego modły potrzebne”. Po przekonaniu „małego rycerza” do swoich racji hetman wysyła go do stanicy na kresach Rzeczypospolitej, zbliża się bowiem od strony dzikich pól turecka nawałnica…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…